שימוש בגליל נייר טרמי במדפסות קופה

גליל נייר טרמי מיועד עבור סוגים שונים של עסקים. בעזרת גליל נייר שיכול להתאים למגוון רחב של מדפסות קופה וקופות רושמות, העסק גם יכול להשיג המון יתרונות שישרתו אותו בטווח הקצר והארוך. בנוסף, ניתן כיום להזמין גליל נייר טרמי באופן מיוחד או לתאם ייצור של גלילים עם גרפיקה צבעונית.

גליל נייר טרמי נחשב מומלץ עבור מדפסות קופה כי הוא עמיד לשנים רבות. עם גלילים שיש בהם תו תקן עמידות ל-7 שנים, המשמעות היא שבעלי עסקים יכולים לבצע רכישה מרוכזת. לאחר ביצוע של הרכישה המרוכזת, בעלי העסקים למעשה שומרים את הגלילים לכל מקרה שבו הם צריכים להשתמש בהם. כאשר לעסק יש מלאי של גלילים כאלה, אין כמעט סיכוי לכך שמדפסת הקופה לא תפעל כשורה.

paper-80mm

איך בוחרים גליל נייר טרמי?

גליל נייר טרמי צריך לבחור לפי המפרט המתואר על ידי הקופה עצמה. בגלל שאותו גליל יכול להתאים גם לקופות ממוחשבות, גם למדפסות וגם למכונות חישוב או קופות רושמות – צריך לבדוק מה הנתונים המופיעים בתוך המפרט המלא שלו. לאחר מכן, אפשר להשוות בין סוגים שונים של גלילי נייר כאלה על פי פרמטרים אובייקטיביים.

הנה למשל מספר פרמטרים אובייקטיביים שבהם משתמשים כדי להשוות בין סוגים שונים:

  1. אורך ורוחב – המידות של הגליל מהוות אינדיקציה למשך השימוש הפוטנציאלי בו. בגליל סטנדרטי שהוא גם הנפוץ ביותר, נהוג לייצר אותו באורך של 80 מטר וברוחב של 80 ס"מ. עם זאת, כדאי לזכור שמשך זמן השימוש הסופי בכל גליל תלוי במספר ההדפסות של הקופה הרושמת.
  2. מספר גלילים בקרטון – נדיר למצוא גלילי נייר שנמכרים ביחידים וגם אין סיבה לחכות. היות ומדובר על מוצר שמלכתחילה מיועד לקהל יעד עסקי ולמדפסת קופה, רוכשים אותו בקרטון שכולל בתוכו מספר גלילים. ברוב המקרים, מדובר על קרטון שיש בו 60 גלילים. ברכישה של כמויות גדולות יותר, אפשר לחסוך בהוצאות בלי לדאוג מבלאי או מחוסר תפקוד של הנייר.
  3. זמן אספקה – לבעלי עסקים אין את הפריבילגיה להמתין עד שהגליל יגיע אל המדפסת שלהם. אז במקרים כאלה, מה שעושים זה לתאם מראש את זמן האספקה. באמצעות תיאום של זמן האספקה, אפשר להגיע למצב שבו העסק ממשיך כל הזמן להשתמש במדפסת הקופה.

מה היתרונות של גליל נייר טרמי?

גליל נייר טרמי נחשב לפתרון חסכוני, שימוש ומאוד יעיל. קודם כל, זה פתרון נייר שיכול להתאים למגוון רחב של סוגי עסקים ולמעשה גם לכל מי שמפעיל מדפסת קופה. חוץ מזה, הגליל מוריד ומפחית את עלויות האחזקה של העסק בעשרות אחוזים בחודש. בהיבט הכלכלי, הסיבה לחיסכון היא שימוש במערכת פשוטה ללא דיו.

מבחינה טכנית, היתרון של גליל נייר טרמי בא לידי ביטוי בהדפסה באיכות גבוהה מאוד. איכות ההדפסה עם גליל כזה נוטה להיות עקבית, שקטה ומדויקת. בבתי עסק עם קבלת קהל למשל, לתכונות האלה יש המון משמעות. ככל שההדפסה של הקופה היא שקטה ומקצועית יותר, כך הלקוחות מרגישים בטוחים בעסקה שאותה הם מבצעים.

איך עובד גליל נייר טרמי?

היבט אחר בהיכרות עם גליל נייר טרמי קשורה לאופן שבו הוא פועל. עם זאת, שיטת העבודה של הנייר הזה פשוטה מכפי שנהוג לחשוב. מה שקורה מאחורי הקלעים זה שהנייר עצמו מצופה בשכבה בלתי נראית אך קיימת של כימיקלים. שכבה זו של כימיקלים משנה את הצבע שלה לאחר החשיפה לחום – מה שגורם להדפסה מדויקת של הרישום שמגיע מהקופה.

במילים אחרות, הנייר מפעיל את השיטה התרמית בשביל שהכימיקלים שיש עליו יוכלו להחליף את הצבע ואת הגוון שלהם ללא שום מעורבות מצד הקופאי. כאשר משלבים את התכונות האלה בתוך מדפסת קופה, מרוויחים נייר שמייצר תוצאה מדויקת גם אחרי הדפסות ממושכות. בנוסף, אפשר להשתמש בנייר הזה כדי לשרת שורה ארוכה וכמות גדולה מאוד של לקוחות בתוך זמן קצר.