איך עובדת מגירת קופה?

מגירת קופה מגיעה במבנה מתכתי, מאסיבי ויציב ולכן היא מאפשרת לשמור על המשאבים הכלכליים בצורה אפקטיבית ולתקופה ארוכה. במאמר הבא נסביר איך עובדת מגירה כזו ומה היתרונות שלה על פני האלטרנטיבות.


מגירת קופה היא חלק מקופה רושמת. נכון להיום, קופה רושמת קיימת במגוון רחב של בתי עסק והיא יכולה לשמש גם לטובת מכירת מוצרים וגם לטובת קבלת תגמול על שירותים. כמו כן, קופה רושמת מחליפה את הקופה הדיגיטלית במקרים של בעיות בחיבור לאינטרנט או למחשב. מלבד חיבור לחשמל, קופה רושמת ויחד איתה גם מגירת הקופה יכולות לעבוד בצורה סטנדרטית גם ברגעי חירום.
בשביל להבין איך עובדת מגירת קופה, צריך לקחת צעד אחורה ולהכיר את המאפיינים של קופה רושמת. בפועל, הקלדת סכום הכסף המתקבל מאפשרת לדעת כמה עודף צריך להחזיר ללקוח וכמה כסף אמור להישאר אצל המוכר. לאחר מכן, נפתחת מגירה מיוחדת שנראית כמו מבנה מתכתי, מאסיבי ויציב ובה אפשר לשים פחות או יותר את כל סוגי המשאבים הכלכליים החומריים: החל מכסף מזומן, שטרות ומטבעות ועד כרטיסי אשראי או המחאות.

יתרונות מגירה לקופה רושמת

מכאן והלאה אפשר כבר להצביע לא רק על התשובות לשאלה איך עובדת מגירת קופה, אלא גם על היתרונות שלה. הנה למשל מספר תכונות שמייחדות את הקופה הזו בהשוואה לפתרונות דומים שנפוצים בסקטור העסקי:

  • פתיחת המגירה בעת ביצוע העסקה בלבד – היתרון הכי גדול של מגירת קופה הוא שלא ניתן לפתוח אותה בלי לבצע עסקה. במילים אחרות, אי אפשר להחליט לפתוח את הקופה ללא סיבה ולכן גם מצטמצם משמעותית הסיכון לגניבה או מעילה. היות והקופה נפתחת רק בעת ביצוע עסקה או עם מפתח מיוחד שנמצא בידי האחראיים, לא ניתן לגנוב מהקופה והיא מגבירה את תחושת הביטחון של בעלי עסקים.
  • אמצעי אבטחה משמעותיים – התכונה של פתיחת המגירה בעת ביצוע העסקה בלבד נחשבת בסיסית מאוד בסוגים שונים של מגירות רושמות. אבל כיום, יש גם אמצעי אבטחה משמעותיים יותר שאותם ניתן לשלב בתוך הקופות. כאשר משתמשים באמצעי אבטחה כאלה, מגדילים את הסיכוי לכך שהקופה תעשה את העבודה שלה בצורה נוחה עבור העסק.
  • סוגי פתיחה – מגירת קופה אפשר לבחור לפי סוגי הפתיחה. האפשרויות שעל הפרק הן פתיחה לעומק או פתיחה למעלה, כאשר הדגש הוא על התאמה לצרכי העובדים והעסק. אם קיימת התלבטות לגבי המגירה המתאימה, אפשר להתרשם מהאופן שבו משלבים אותה בבתי עסק מתחרים.
מגירה לקופה רושמת
bsm ec-350 cash drawer
bsm ec-350 cash drawer

איך בוחרים מגירת קופה?

בסופו של דבר, המטרה של תשובה לשאלה איך עובדת מגירת קופה היא לדעת איך לבחור אותה בצורה טובה יותר. כאשר מנסים לבחור קופה כזו, צריך להביא בחשבון את המוניטין של היצרן ואת הניסיון שלו. לאחר מכן, מתייחסים לדגם הספציפי ומשווים בין קופות לפי המפרט הטכני.

מתוך המפרט הטכני של כל מגירת קופה אפשר ללמוד כמה תאים יש בה שמיועדים לשטרות כסף, מה המספר של התאים למטבעות וכמובן האם הפתיחה היא עילית או רגילה. בהמשך, אפשר גם לוודא שתא הכסף ננעל ונשלף להחלפה מהירה ובטוחה ורצוי להשוות בין דגמים לפי מידות רוחב, עומק וגובה.

לסיכום, התשובה לשאלה איך עובדת מגירת קופה מגלה הרבה על האופן שבו משתמשים בקופות רושמות. בזכות האפשרות לשמור על המשאבים החומריים בלי לפגוע בתפקוד של הקופה, ניתן ליהנות מהיתרונות שלה בטווח הקצר והארוך. חוץ מזה, השוואה בין הקופות היא דרך טובה לשפר את פעילות העסק.